Kolime hetkel on näidiseid ümber, Hetkel on Paldiski mnt 88 territooriumil üleval vaid Sallaus Püramiid mudel. Rottermanni kvartali keskplatsil saate näha ööpäev läbi Master 236cm x 458cm mudelit.

Viilkatusega kasvuhoonete eelised

Kasvuhooned on suurepärane võimalus aednikele, kes soovivad kasvatada taimi ja saaki aastaringselt. Kuigi klaasist kasvuhooned on kõige populaarsemad, on ka teisi materjale, mida kasvuhoonete valmistamiseks kasutatakse. Üks populaarne valik on viilkatusega kasvuhooned, mis pakuvad mitmeid eeliseid.

Esimene eelis on nende hind. Viilkatusega kasvuhooned on tavaliselt sarnase hinnaga kui klaasist kasvuhooned või muud sarnased valikud. See muudab need suurepäraseks valikuks neile, kes soovivad kasvuhoonet, kuid ei soovi selle jaoks palju raha kulutada. Mini kasvuhooned või väiksemad viilkatusega kasvuhooned on eriti taskukohased ja sobivad suurepäraselt väiksematesse aedadesse.

Miks on muutunud kasvuhoonete kasutamine populaarseks?

Kasvuhoonete kasutamine on aednike seas üha populaarsemaks muutunud, kuna see võimaldab taimedel kasvada aastaringselt. Kuigi klaasist kasvuhooned on tavaliselt kõige populaarsemad, on ka teisi võimalusi, nagu näiteks viilkatusega kasvuhooned. Viilkatusega kasvuhooned on odavad kasvuhooned, mis sobivad suurepäraselt nii mini kasvuhooneks kui ka suuremaks kasvuhooneks.

Viilkatusega kasvuhoonete eeliseks on nende madalam hind võrreldes klaasist kasvuhoonetega. Viilkatusega kasvuhooned on lihtsa ja tugeva konstruktsiooniga ning seetõttu võivad olla odavamad kui teised kasvuhoonete tüübid. Sellepärast sobivad need suurepäraselt aednikele, kes soovivad alustada kasvatamist, kuid ei soovi investeerida kallimatesse klaasist kasvuhoonetesse.

Mini kasvuhooned – kas õige valik ka teie jaoks?

Mini kasvuhooned võivad olla ka viilkatusega ja need on suurepärane võimalus väikese aiaomaniku jaoks. Mini kasvuhooned võtavad vähe ruumi, nii et need sobivad ideaalselt isegi väikseimatesse aedadesse. Mini kasvuhooned on tavaliselt lihtsa konstruktsiooniga ning neid on lihtne paigaldada ja hooldada. Lisaks on mini kasvuhooned odavad ja neid on võimalik kergesti kohandada vastavalt aedniku vajadustele.

Viilkatusega kasvuhooned on ka väga tugevad ja vastupidavad. Nende ehitus on tavaliselt valmistatud kvaliteetsest metallist, mis on vastupidav nii tuulele, vihmale kui ka lumetormidele. Samuti on võimalik lisada lisatugevuseks täiendavaid tugikonstruktsioone, mis tagavad kasvuhoone stabiilsuse ka tugevamate ilmastikutingimuste korral.

Viilkatusega kasvuhoonete eeliste hulka kuulub ka see, et neid on võimalik paigaldada erineva suurusega aedadesse. Võimalus valida sobiv suurus vastavalt oma vajadustele muudab viilkatusega kasvuhooned paindlikuks lahenduseks paljudele aednikele.

Kokkuvõttes on viilkatusega kasvuhooned suurepärane valik aednikele, kes soovivad odavat ja tugevat kasvuhoonet. Mini kasvuhoonete jaoks on viilkatusega kasvuhooned ideaalsed, kuna need võtavad vähe ruumi ja on lihtsasti kohandatavad vastavalt vajadustele

https://sallaus.ee/kasvuhoone/urban-komplekt/

Miks viilkatusega kasvuhooned Eestis nii vähe tuntust on kogunud?

Viilkatusega kasvuhooned võivad Eestis olla vähem populaarsed mitmel põhjusel. Üks põhjus võib olla see, et Eestis on talvel väga külm kliima, mis võib nõuda tugevamaid ja vastupidavamaid kasvuhooneid. Samuti võib klaasist kasvuhoonete populaarsus olla tingitud asjaolust, et need pakuvad paremat valguse läbilaskvust ja seega paremaid kasvutingimusi taimedele.

Teine põhjus võib olla seotud kohalike ehitusnormide ja -standarditega. Eestis on kasvuhoonete ehitamiseks kindlad nõuded, mis võivad piirata viilkatusega kasvuhoonete ehitamist. Näiteks võivad ehitusnõuded nõuda, et kasvuhoone konstruktsioon oleks tugevam ja vastupidavam kõikide ilmastikutingimuste suhtes.

Lisaks võib klaasist kasvuhoonete populaarsus olla tingitud ka sellest, et Eesti on suhteliselt väike riik, kus paljud aednikud võivad eelistada kvaliteetseid ja vastupidavaid kasvuhooneid, mis tagavad taimedele parima kasvukeskkonna.

Loomulikult võivad põhjused varieeruda ja võivad olla seotud ka kohaliku turu pakkumisega. Kui Eestis on klaasist kasvuhooned kergesti kättesaadavad ja laialt levinud, võib see vähendada viilkatusega kasvuhoonete nõudlust.

Kokkuvõttes on viilkatusega kasvuhoonete populaarsuse vähesus Eestis mitme teguri kombinatsiooni tulemus. Kuid see ei tähenda, et need ei oleks head ja praktilised lahendused teistes piirkondades, kus kliima ja muud tingimused on soodsamad.

Menüü