Tehasest

Janssens NV on Belgia tootmisettevõte, mis on spetsialiseerunud kvaliteetsete kasvuhoonete, paviljonide, lehtlate ja talveaedade arendamisele ja tootmisele.

Kaks kõigi eest: Janssens NV tegevdirektoriteks on René ja Peter Janssens. Ettevõtte looja Constant Jansseni poeg René liitus perefirmaga 1970ndate lõpus. Tema poeg Peter tuli firmasse 1990ndatel.

Ajaloost 12. Septembril 1946 lõi Constant Janssens linnas Lier tisleritöö firma, mida kutsuti “Janssens”. Alates 1956 aastast on väike firma kujunenud suureks ettevõtteks, mis tootab ümaraid puidust võlve, mida ei kasutata ainult kasvuhoonete konstruktsioonides, vaid ka spordihallides ja tehastes. See oli see periood, kus Janssenite ettevõte kehtestas tugeva maine. Töökojad katsid neil päevil pindalalt 300m2. Ruumipuuduse tõttu kolis ettevõte 1962. aastal uuele territooriumile Mechelsesteenwegi Lieris, kus oli nüüd 1250m2 äripinda, mis omakorda 2 aastat hiljem kahekordistus.

Poeg René tugevdas ettevõtet 1970-ndatel aastel. Tema juhtimise all vahetus traditsiooniline puit alumiiniumi vastu, seades aluse tänapäevasele kasvuhoonete, verandade, pergolate, basseini katuste ja talveaedade tootmisele. 1984. aastal hakkas ettevõte eksportima oma tooteid paljudesse Euroopa riikidesse. Universaalsel valikul oli suur mõju rahvusvahelisel turul ja ekspordist sai ettevõtte tähtis sammas. Ettevõte saavutas jätkusuutliku kasvu. Masinate osakaal laienes oluliselt 1996. aastal, mil hangiti lisaks viimase generatsiooni alumiiniumi töötlemise masinad. Samal ajal komputeriseeriti terve projekteerimis- ja arendusosakond. René poeg, Peter Janssens, liitus ettevõtte inseneri osakonnaga, kus nad pressisid peale edasist arengut. Tänapäeval on Janssens NV tootmise territoorium laieneniud 6500m2 peale.

Aastatuhande vahetus. Stabiilne müügi kasv jätkus koos uute ekspordi turgude avanemisega. Mõned masinad läbisid edaspidise automatiseerimise 2009. a. et tagada kvaliteeti ja täpsust.

Talveaedade turg Belgias on üsna aktiivne koos “võtmed kätte” ehitamisega, mis muutub üha populaarsemaks. Ettevõtte ehitustegevuse jätkuv kasvu tulemusena lõi lahku 2011.a era-ehituse osakond, mis võeti üle tervenisti, samal ajal tütarettevõte Veranda’s Janssens BVBA sai talveaedade ainuõiguslikuks turustajaks Belgias. Janssens NV on nüüd võimalik kontsentreeruda oma põhitegevusele ehk tootmisele, ehitamisele ja müümisele hulgimüüjatele üle maailma.

Rohkem kui 65 aastat kogemusi selja taga on Janssenist kujunenud välja üks juhtivaid verandade, talveaedade ja kasvuhoonete tootjaid.

Menüü