Kolime hetkel on näidiseid ümber, Hetkel on Paldiski mnt 88 territooriumil üleval vaid Sallaus Püramiid mudel. Rottermanni kvartali keskplatsil saate näha ööpäev läbi Master 236cm x 458cm mudelit.

Varikatused ( talveaia valmidusega )

Varikatuse talveaia valmidus tähendab seda, et hiljem on võimalik seda ehitada ümber talveaiaks ehk lisada kõigile külgedele klaaspaneelid või lükandseinad. Antud mudelil kasutatakse mitmekambrilisi tugevamaid profiile, mis võimaldavad hiljem klaasimist.

Suurepärane lahendus terrassi katuseks.
Tootmisaeg ligikaudu 2nädalat ( polükarbonaatkatusega ), 4nädalat ( klaaskatusega )

NÄIDIST ON VÕIMALIK NÄHA 24/7 Paldiski maantee 88 terrassil

  Tagumine raam on väga oluline eelkõige tänapäevaste paksude ja pehmete soojustuslahenduste puhul näiteks EPS (penoplast) või krohvitud vill, eriti siis, kui kasutad rasket klaasi. Tagumine raam on tagurpidi U-kujuline alumiiniumraam, mis koosneb 150x40mm ja 120x40mm paksuseinalistest alumiiniumist karpprofiilidest

  1. Tugiposti jaoks võid kaevata/puurida augu ning tugiposti sinna betoneerida.
  2. Kui paigaldad vundamendile/terrassile või muule aluspinnale, siis saad tugiposti mõõtu lõigata ning kinnitada pinna külge U-taldmikuga. Kui on plaanid kunagi varikatusest talveaed ehitada ( lisada klaasseinad ), siis peaks kasutama seda varianti. 

  Tugipostide kõrgus H1= 2700mm

  Tagumise seina kõrgus sõltub tugipostide kõrgusest, katusekaldest ning konstruktsiooni sügavusest. Kindlasti on oluline jälgida, et tagumise seina kõrgus sobituks ka teie maja seinaga. Täpsed mõõtmed kalkuleerime teile, kui vastame teie päringule (lisame ka joonise).

  Tagumise seina kõrgus H2 sõltub sügavusest ja katusekaldest. Peale päringu edastamist anname täpse mõõdu/joonise.

  Standard katusekalle on 11 kraadi. Võimalik on katusekallet muuta +100eur lisatasu. 

  Kui soovid mõnda külge kinniseks ehitada näiteks klaasseinaga, siis selle valiku saad teha "Talveaia" hinnakalkulaatorist.

  Transpordi ja paigalduse hinnad kehtivad mandri-Eesti puhul. Jätame endale õiguse enne tellimuse kinnitamist vajadusel teenuste hindu muuta sõltuvalt distantsist, keerukusest või muudest nüanssidest. Kui valite vaid transporditeenuse, siis peate arvestama, et mõningad kinnitustarvikud peate paigalduse jaoks ise soetama.

Suurus – vastavalt Teie vajadustele mõningate piirangutega
Konstruktsioon – valmistatud kvaliteetsetest suletud tüüpi alumiiniumprofiilidest. Klassikaline, stiilne, tugev ja stabiilne – sertifitseeritud CE kvaliteedistandardile.
Raami värv – pulbervärvitud ükskõik, mis värv RAL kataloogist. Standardvärvideks on grafiithall/antratsiit RAL7016 ja tumepruun RAL8019 (kiirem tarne). Kvaliteetse värvimise tagab Qualicoat sertifitseeritud tehnoloogia.
Katus – võib paigaldada 16mm (6-kihiline) polükarbonaadi (läbipaistev, läbipaistmatu, pronks või 8mm karastatud klaas (kirgas, hall, pronks) või äärmisel juhul lamineeritud 8mm klaasi.
Liited ja kinnitusvahendid – ainult roostevabad
Vihmaveerenn ja äravool – integreeritud profiilidesse

Katuse kattematerjalid:

Polükarbonaat – 16mm, 6-kihiline ( läbipaistev, läbipaistmatu, pronks )

Karastatud klaas – 8mm ( kirjas, hall, pronks )

*Vajadusel saab katusele panna ka lamineeritud klaasid. Erivõimalused.

Transport ja paigaldus

Meie kogenud töömehed toovad kauba kohale ning ka paigaldavad selle.

Tellimine

Tellimuse võite esitada üleval oleva vormi kaudu, kui selle võimalused on Teile sobivad. Kuna tihtipeale soovitakse ehitada seda eritingimustele tuginedes ( nt. erisuurus ), siis võite päringu saata ka e-mailile: hardi@sallaus.ee . Kirjutage lahti, mis suuruses veranda teid huvitab ning milline ta peaks olema. Edaspidi võtame juba ühendust ja arutame põhjalikumalt projekti läbi.

Tarneaeg sõltub hooajast ja tellimusest.

Võimalik teha ka viilkatusega

Katus

Kattematerjali valik:

Polükarbonaat – 16mm, 6-kihiline ( läbipaistev, läbipaistmatu, pronks )

Karastatud klaas – 8mm ( kirjas, hall, pronks )

*Vajadusel saab katusele panna ka 10mm lamineeritud klaasid (2 kordne karastatud klaasi hind). Erivõimalused.

Profiilid

Meie ei pea varikatuse profiile häbenema. Kõik kasutatavad profifiilid on väga tugevad alumiiniumist profiilid, mis on seejuures ka jämedate seinadega.

Tugevdusraam vastu maja seina

Vajadusel lisa tugevdusraam vastu maja seina! Soovi maini tellides.

Tugevdusraam on väga oluline eelkõige tänapäevaste paksude ja pehmete soojustuslahenduste puhul näiteks EPS (penoplast) või krohvitud vill.

Tugevudsraam on tagurpidi U-kujuline alumiiniumraam. Pikema kande puhul on mõistlik toestus lisada ka keskele (nagu pildil).

Tugevdusraam koosneb 150x40mm ja 120x40mm paksuseinalistest alumiiniumist karpprofiilidest.

Transport ja paigaldus

Pakume kõikidele oma toodetele paigaldusteenust koos transpordiga.

Tooteid on võimalik soetada:
1) Koos transpordi ja paigaldusega – Meie kogenud paigaldajad paigaldavad talveaia üldjuhul 2-3 tööpööpäevaga..
2) Vaid transpordiga (tasuta) – Paigaldamine on lihtne. Kaasa saab üldise juhendi ning saame anda näpunäiteid. Oluline on vajalike tööriistade olemasolu (saate vajadusel puuduolevaid tööriistu alati ka rentida vastavast ettevõttest. Samuti peate soetama lisaks mõningaid kinnitusvahendeid (nt seina külge kinnitamiseks, sest kõik seinad on erinevad)
3) Tulla tootele järgi Tartu lattu

Paigaldusele eelnevalt tuleb ettevalmistada aluspind ( vundament, terrass, … ) vastavalt mõõtmetele. Oma kogemusele tuginedes soovitame aluspinna teha suurema, et oleks mõnus ka talveaiast välja astuda. Mõõtmed ja soovitused annab müügikonsultant Teile peale tellimuse kinnitamist.

Soovitame aluspinnaks ehitada:
1) Suuremate mõõtmetega terrassi, kui seda on talveaed. Oluline on jälgida, et tugipostide alused on korralikult toestatud.
2) Suuremate mõõtmetega plaatvundament, kui seda on talveaed. Paigalduse järgselt paigaldada põrandale näiteks keraamilised plaadid või muu põrandakate.
3) Lintvundament. Peale talveaia paigaldust ehitada sisse terrassilaudadest põrand ning väljast terrassiga jätkata.

NB! Paigaldusteenuse tingimused

Paigaldus toimub esimese vaba aja tekkimisel ning sobiva ilmastiku olemasolul ( tuulevaikne, vähe sademeid ). Talvisel hooajal toimuvad paigaldused vaid pluss kraadidega, mitte-libeda ja sademeteta ilma korral.

Paigalduse all mõeldakse karkassi ja kõigi seonduvate detailide kokku monteerimist, klaaside, tihendite ja muude lisanduvate detailide lisamist/panemist ning vundamendi külge fikseerimist. Paigalduse all ei mõelda vundamendi ehitamist, maaparanduse töid, pinnasetöid, klaaside pesemist ja teisi täiendavaid töid.

Näidised

Tallinnas

Tallinnas on võimalik näha näidismudelit Paldiski maantee 88 terrassil. Näidis on ligipääsetav 24/7 https://sallaus.ee/talveaia-naidis-tallinnas/

Tartus

Omasilmaga saab näha ka üht Viilkatusega müügipaviljoni Tartu Kaubamaja vastas.

Tootmisaeg

Tootmisaeg seisuga 23.01.2024:

 • SALLAUS KASVUHOONED ( värvimata ) – tootmisaeg ligikaudu 2nädalat (polükarbonaadiga), 2-4nädalat (klaasiga)
 • SALLAUS KASVUHOONED ( pulbervärvitud RAL toonis ) – tootmisaeg ligikaudu 4-6nädalat
 • JANSSENS KASVUHOONED ( standardmudelid Urban. Junior, Senior, Master) – tootmisaeg ligikaudu 3nädalat
 • JANSSENS KASVUHOONED ( EOS Royal) – tootmisaeg ligikaudu 5nädalat
 • JANSSENS ERITELLIMUS KASVUHOONED ( kõik mudelid va. standardmudelid ) – 8-9nädalat
 • VARIKATUSED – tootmisaeg ligikaudu 2nädalat ( polükarbonaatkatusega ), 4nädalat ( klaaskatusega )
 • TALVEAED / VERANDA – tootmisaeg ligikaudu 6-8nädalat.

Kellel on väga kiire, võib uurida, kas meil on laost mõni sobilik mudel koheselt saadaval – https://sallaus.ee/klaashoone/kohe-olemas-laos

Tootmisajad võivaad muutuda maailmas aset leidvate sündmuste tõttu ( Covidist tingitud probleemid, materjalide kättesaadavus jne ). Tootmisaegu võivad muuta ka tipp-hooajad. Üldjuhul peavad tootmisajad siiski paika. Probleemide puhul anname kindlasti aegsasti teada ning üritame leida sobiva lahenduse.

Menüü