Ostukorv on tühi.
Kasvuhoone ja aiapaviljoni planeerimine

Mida silmas pidada, kui planeerid kasvuhoonet või aiapaviljoni?
Tegelikult piisab juba klaashoone vaatamisest, olgu selleks siis kasvuhoone või aiapaviljon, et äratada unistusi ellu. Olgu selleks siis roheline elustiil, argipäevast lõõgastumine või seltskondlike ürituste pidamine. Kuid enne unistuste täideviimist peaksite mõtlema mõnele asjale. Meil on pikad kogemused klaashoonetega ja me oleme oleme abiks, et Teie projekti läbi mõelda – ideest esimese aiapeoni. Ükskõik, kuidas su unistused välja näevad, anname endast parima, et need realiseeruks.
Planeerige kasvuhoone suurus, funktsioon ja kuju.
Alustuseks küsige endalt, mis funktsiooni peaks kasvuhoone täitma. Kas see on koht, kus soovite istuda privaatselt ja lõõgastuda rahus ja vaikuses või peaks see olema ruum rõõmu, energia ja seltskondlike ürituste jaoks? Võib-olla tuleks seda ruumi kasutada ainult roheliste projektide jaoks? Kasvuhoone suurus kontrollib sageli selle funktsiooni ja suurem kasvuhoone täidab rohkem kasutusvaldkondi, mis muudab suurema kasvuhoone mitmekülgsemaks ruumiks – kõike alates taimedest kuni nii siesta kui fiestani. Kas soovite investeerida madalama laega pinnatõhusasse või peaaegu pühaliku lae kõrgusega avarasse ja õhurikkasse kasvuhoonesse?
Kõige populaarsem mudel, mida kasutatakse aiapaviljonina on: EOS T-mudel .
Kasvuhoonetest enim müüdud mudel on: Master
Kõiki meie pakutavaid klaashooneid võib kasutada multifunktsionaalselt:
- Kasvata vaid taimi
- Kasvata vähemas koguses taimi ning loo endale istumisnurk
- Kasuta aiapaviljonina – ideaalne Eesti kliimasse ( tihti peale sajab vihma või on liiga tuuline )
- Pane tähele! Samuti võid klaashoonet kasutada istumiseks talveperioodil näiteks mõne soojusallikaga või siis kasutada seda niiöelda panipaigana, kuhu saad varjualla panna näiteks aiamööbli.
Planeeri kasvuhoonesse elekter, vesi ja küte
Sama kehtib ka kasvuhoone elektri, vee ja kütte planeerimise kohta. Mõni soovib seda kasutada aastaringselt, teine aga hooaega pikendada. Kuid hoolimata sellest, kas soovite kasvuhoonest rõõmu tunda ka aasta külmematel kuudel, tuleks elektrit, kütet ja vett planeerida juba esimeses planeerimise faasis. Samuti otsustage, kuidas niisutust hallata – kas automaatselt või käsitsi. Koguge kasvuhoone vihmavett ning olge keskkonnasõbralik.
Planeeri kasvuhoone välimus
Kui olete kasvuhoone kasutamise viisi otsustanud, oleks õige aeg panna paika ka kasvuhoone enda välimus ja suurus. Mis kuju ja suurus sobib teie aeda kõige paremini? Kus aias on päikese ja tuule osas parimad tingimused ja võib-olla kõige lõbusam – kuidas see välja peaks nägema? Alusmüüriga mudel? Või täispikkade klaasidega mudel? Millist klaasi laiust soovite – 37 või 74 sentimeetrit – ja mitu ukseava peaks kasvuhoones olema? Millist põrandapinda soovite või ehk soovitate ehitada selle olemasolevale puidust terrassile? Kas soovite traditsioonilist ristkülikukujulist või romantilist T-kuju või soovite kaasaegsemat, ilma katusedekoratsioonideta varianti? Või eelistate ümmargust paviljoni? Hetkel on ilma tegemas eelmisel aastal välja tulnud standardmudel Royal T-mudel, mida saab paigaldada ka 40cm alusmüürile.
Mõtleme sageli aeda planeerides tervikpildile – kuidas saaksin oma kasvuhoone või oaiapaviljoni sobitada kokku elumaja ja siseõuega? Võib-olla soovite ehitada kööginurga või planeerida lilleaia väljapoole? Kas soovite, et ta oleks iseseisev ehitis või soovite, et see oleks kinnitatud vastu maja või mõne muu hoone. Teeme vajadusel ja võimalusel kohandusi ega karda mõelda kastist väljaspoole.
Nagu näete, võib küsimusi rohelt tekkida ning võib tunduda, et seda on kõike liiast. Kuid me lubame teile – see tasub lõpuks ära. Kuna see on midagi, mida teame oma pikaajalise kogemuse põhjal, on see, et hästi planeeritud unistus saab parimal viisil teoks. Pane tähele, et kõik meie tooted kestavad aastakümneid – seega tasub kindlasti võtta aega planeerimiseks. Võtke meiega ühendust siin ja me aitame teid sellel teel! Kontaktinfo